Zespół Jarzębina z Zabłocia w projekcie Podlaskie Muzykowanie 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2019

Zespół Jarzębina z Zabłocia gm. Kodeń, jako jedyny z Południowego Podlasia bierze udział w niesamowitym projekcie realizowanym przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska2019.

Projekt nosi tytuł „Podlaskie Muzykowanie 2019” i obejmuje swym zasięgiem całe Podlasie i Wschodnie Mazowsze.

Projekt rozpoczął się w lipcu 2019 r. od wyłonienia przez komisję w składzie:
Maria Koc – etnolog, ks. Andrzej Sochal – przedstawiciel regionu podlaskiego, Radosław Labahua – muzyk,7 spośród 19 zgłoszonych zespołów.                           

Podczas trwania projektu powstały materiały informacyjne o zespołach, przedstawiające region z których pochodzą oraz ich historię.

Zrealizowano również 7 wydarzeń muzycznych, w trakcie których zarejestrowano 14 nagrań multimedialnych (7 teledysków i 7 materiałów informacyjnych o zespołach).

Informacje o zespołach oraz fotorelacje z planów zdjęciowych zostały umieszczone na stronie internetowej www.ludowanuta.pl jak również na profilu Instagram: ludowa_nuta a także na kanale Youtube: Ludowa nuta – EtnoPolska, gdzie umieszczono teledyski i wywiady.

O projekcie można też  dowiedzieć się z Regionalnego Portalu Informacyjnego:podlasie24.pl w zakładce Nasze Klimaty – EtnoPolska – blok promocyjny.

Zespół Jarzębina pragnie zaprosić przyjaciół oraz wszystkich miłośników polskiego folkloru do odwiedzenia tych stron i poznania najciekawszych zespołów ze wschodniej Polski. Życzymy miłej lektury. Szczególnie polecamy teledyski i wywiady.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-07
Data publikacji:2019-11-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:488