11 marca Dzień Sołtysa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 marca 2019

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa. To dobry moment, by wyrazić szacunek i uznanie, a także podziękować za ich ciężką pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności. Sołtys jest jednostką pomocniczą organu wykonawczego gminy, a zarazem reprezentantem mieszkańców przed władzami gminy. W gminie Kodeń jest 19 sołtysów.

Sołtys jako „gospodarz wsi” reaguje na potrzeby mieszkańców w swoim sołectwie, zabiega o inwestycje, potrafi zorganizować wsparcie dla osób starszych i samotnych, niepełnosprawnych lub mniej zaradnych życiowo. Najważniejszym zadaniem sołtysa jest rozwiązywanie problemów, jakie się pojawiają w sołectwach. Bycie sołtysem to przede wszystkim trud, wyzwania, wyrzeczenia i ciężka praca, ale także wielka satysfakcja z osiągniętych efektów społecznego zaangażowania.

Szanowni Państwo Sołtysi,

doceniając Waszą pracę, z okazji Dnia Sołtysa składamy najlepsze życzenia zdrowia i wszystkiego, co najlepsze w życiu prywatnym i zawodowym. Niech ta codzienna służba będzie dla Państwa źródłem radości oraz osobistego spełnienia, a energia, wytrwałość i należne uznanie społeczne niech towarzyszą Państwu każdego dnia.

 

          Przewodnicząca Rady Gminy Kodeń                                                           Wójt Gminy Kodeń

                         Barbara Radecka                                                                                      Jerzy Troć

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-10
Data publikacji:2019-03-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:209