URZĄD GMINY KODEŃ

Bieg Tropem Wilczym

26 stycznia 2016

28 lutego 2016 roku ogólnopolski organizator FUNDACJA WOLNOŚĆ I DEMOKRACJA oraz Urząd Gminy Kodeń i Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki po raz pierwszy organizują projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W imieniu organizatorów zapraszamy na kodeńską edycję imprezy!

Ideą projektu biegowo – edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego
i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963. Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. Zaangażowanie
w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

W ramach kodeńskiej edycji odbędzie się bieg na dystansie 1963 metrów symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych. Trasa wytyczona zostanie alejami Kalwarii kodeńskiej. Bieg odbędzie się pod patronatem Pana Jerzego Trocia – Wójta Gminy Kodeń. Organizator wprowadza limit zawodników wynoszący 80 osób. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Star zawodów o godz. 13.30. Kierownikiem zawodów będzie Pan Piotr Skolimowski – Dyrektor GCKSiT w Kodniu.

Rejestracja do edycji kodeńskiej:

http://zawodysportowe.info/wlodawa/szablon_rejestracja.php?ino1=125&ino2=46

 

Mariusz Zańko
Sekretarz Gminy Kodeń
tel. 600 336 316

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-26
Data publikacji:2016-01-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Łukasiak
Liczba odwiedzin:3633