INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KODNIU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 kwietnia 2021

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie

 

Zgodnie z  powszechnymi   informacjami  dotyczącymi  funkcjonowania szkół i przedszkoli,  ostrożnie i powoli powracamy do pracy stacjonarnej. Od 19 kwietnia do przedszkola powróciły najmłodsze dzieci, natomiast od kolejnego poniedziałku, czyli 26  kwietnia, w  jedenastu   województwach   (w tym w lubelskim),  uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, a ci z pozostałych klas będą się uczyć jak dotychczas – zdalnie.

Nauczanie hybrydowe, w przypadku naszej szkoły, będzie się odbywało w ten sposób, że jednego dnia do szkoły będą uczęszczały wszystkie klasy „a”, natomiast uczniowie z klas 1b i 2b będą pracowali zdalnie z domu. Następnego dnia  będzie odwrotnie. Uczniom z klas 1-3, przebywających w danym dniu w szkole, zapewniona zostanie opieka świetlicowa oraz możliwość skorzystania z dożywiania.

Sytuacja, w jakiej się znajdujemy, praktycznie od listopada ubiegłego roku, wymaga od nas wszystkich, rodziców, nauczycieli i dzieci wielkiej mobilizacji, współpracy, wyrozumiałości, cierpliwości, a przede wszystkim zaufania. Dzięki naszemu wspólnemu działaniu jakoś to w miarę sprawnie funkcjonuje. Dlatego dziękuję bardzo  wszystkim  uczestnikom  procesu edukacyjnego, którego jesteśmy udziałem, a jaki nigdy nie istniał w historii polskiej oświaty.

Wracamy, po kilku miesiącach do szkoły i przedszkola, do pracy, nauki, do kolegów i przyjaciół.  Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że warunki nauki i pracy się znacząco zmieniły. Niestety nadal jesteśmy w zasięgu pandemii i zagrożenia naszego bezpieczeństwa. W dalszym ciągu, codziennie musimy zdawać trudny egzamin obywatelskiej odpowiedzialności. Wszyscy musimy bardzo się starać, żeby nasza szkoła i przedszkole mogło funkcjonować w normalnych warunkach. Wszyscy musimy przestrzegać określonych wytycznych i procedur, których podstawą są zalecenia i rekomendacje Ministra  Edukacji i Nauki, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. W dalszym ciągu obowiązują procedury bezpieczeństwa, które zostały opracowane i wprowadzone na początku roku szkolnego. Bardzo proszę o stosowanie się do zapisów w nich zawartych.

W załączeniu do niniejszej informacji,  przekazuję plan nauki w klasach 1-3 w systemie hybrydowym (26-30.04.2021 r.) oraz harmonogram kursów autobusów szkolnych od przyszłego poniedziałku.

 

                                                                                               Jacek Malarski

                                                                                                          dyrektor ZPO w Kodniu

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-04-23
Data publikacji:2021-04-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:679