Apel do mieszkańców Gminy Kodeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 marca 2015

„Drodzy mieszkańcy Gminy Kodeń,

z ogromnym smutkiem przychodzi mi mówić o tragicznych wydarzeniach jakie miały miejsce w ostatnim okresie w naszej gminie. W odstępie kilku tygodni doszło do dwóch wypadków drogowych, w następstwie których dwóch mieszkańców naszej gminy straciło życie. Do wypadków tych doszło po zmierzchu gdy widoczność jest bardzo ograniczona. Pieszy lub rowerzysta, który porusza się po ciemnej drodze bez oświetlenia lub odblasków, jest praktycznie niewidoczny Kierowca jest w stanie zauważyć takie osoby dopiero z odległości 20-30 metrów. Jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m. Oświetlony rower widoczny jest z jeszcze większej odległości.

Kilka miesięcy temu weszły w życie przepisy nakładające na wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Pieszy może się poruszać bez elementów odblaskowych po zmierzchu jedynie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku. Kara jaką możemy otrzymać za niestosowanie się do przepisów wynosi od 20 do 500 zł.

Apeluję do wszystkich o rozwagę i proszę o ostrożność - nadchodzą święta Wielkiejnocy – radujmy się rodzinnymi spotkaniami. Uważajmy na drogach, załóżmy odblaski. Życie jest tak wielkim darem - szanujmy je.

 

Przy okazji życzę wszystkim Spokojnych, Radosnych świąt Wielkiejnocy.

Wójt Gminy Kodeń
Jerzy Troć

 
Kodeń, 25 marca 2015 r.”

Autor: Łukasz Sacharczuk

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Gmina Kodeń
Data utworzenia:2015-03-26
Data publikacji:2015-03-26
Osoba sporządzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:1926