Informacja Wójta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 listopada 2015

o przedsięwzięciach zrealizowanych w okresie od poprzedniej Sesji Rady Gminy 29 września do 26 listopada 2015 r.

W minionym okresie miało miejsce kilka ważnych zdarzeń:

  1. W Kostomłotach I w ramach funduszu sołeckiego na 2015 r.

         - wyłożono kostkę przy świetlicy wiejskiej

         - wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych co się przydało już w trakcie wyborów do Sejmu,

         - zdemontowano i przeniesiono w inne miejsce szambo, które było powodem konfliktu z sąsiadką świetlicy.

  1. W Kostomłotach II wykonano drogę dojazdową z kostki, w Olszankach – zbudowano część ogrodzenia terenu świetlicy, w ośrodku zdrowia w Kodniu dokończono remont jednego z mieszkań, które się tam znajduje, a także odmalowano część piwnicy.
  1. Ponadto w Kodniu – przebudowano odcinek wodociągu krzyżującego się z drogą wojewódzką na wysokości przedszkola.

Na ul. Polnej w Kodniu dokonano napraw hydrantów oraz montażu skrzynek do zasuw wody do wodociągu.

  1. W październiku zakończono równanie dróg w tym roku. Kolejne prace w tym zakresie będą już wykonywane w przyszłym roku.
  1. Jak Państwo zapewne zauważyli na drodze wojewódzkiej w stronę Sławatycz przeprowadzany jest remont nawierzchni drogi. Położone zostaną dwie warstwy asfaltu. Prace prowadzone są na odcinku kilkuset metrów. W następnym roku będziemy występowali o remont kolejnych odcinków.
  1. Ulica Zastodolna została pokryta asfaltem na odcinku 414 m o szerokości 6 m. Na inwestycję wydano blisko 112 tys. zł wobec planowanych 150 tys. Pozwoliło to zaoszczędzić ok. 38 tys. zł.
  1. Również asfaltem pokryto drogę, o długości 971 m i szerokości 4 m, w Kodniu III. Ta inwestycja planowana na kwotę 220 tys. została zrealizowana za 154 tys. Udało się nam zaoszczędzić blisko 70 tys. zł.
  1. W okresie od 30 września na terenie gminy miały miejsce wydarzenia o charakterze kulturalnym:

- w październiku  odbyły się XI Powiatowe Kodeńskie Spotkania z Poezją i Pieśnią Maryjną,

- w Romanowie w Muzeum Ignacego Kraszewskiego wystąpił, z sukcesem, Teatr „Perły Zycia”.

- 11listopada, z okazji święta Odzyskania Niepodległości, odbyła się wieczornica, w trakcie której śpiewano pieśni patriotyczne,

- 20 listopada gościliśmy w Kodniu Powiatową Galę Kultury – Bialskie Talenty.

Do Kodnia zjechali twórcy i animatorzy kultury z całego Powiatu Bialskiego. Najlepszych spośród nich nagrodzono okolicznościowymi statuetkami. W uroczystościach wziął udział Starosta Bialski – Tadeusz Łazowski.

- 15 listopada w Tucznej odbywał się XV Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej. Wzięły w nim udział zespoły z Kodnia – reprezentacja WTZ oraz zespół Jarzębina. „Nasze eksportowe” Panie zwyciężyły w swojej kategorii. Gratuluję.

W upływającym tygodniu odbyły się w naszej gminie uroczystości związane z Dniem Seniora.

Zorganizowane zostały dwa spotkania w Kodniu i Kopytowie. Do seniorów (powyżej 75 lat życia) rozesłano blisko 400 zaproszeń. Z zaproszenia skorzystało ok. 120 seniorów z całej gminy.

W ubiegłym miesiącu odwiedziła nas delegacja pracowników domów pomocy społecznej z Francji. Odbyli oni spotkania w Kostomłotach i w Kodniu.

Systematycznie pozyskiwana jest pomoc dla podopiecznych GOPS-u. W okresie październik pozyskano i rozprowadzono wśród potrzebujących ponad 2,5 tony żywności.

Na zakończenie krótka informacja: na początku listopada odbyła się kolejna rozprawa sądowa w sprawie zwolnienia p. H. Szkodzinskiej. Pani Szkodzińska zażądała kwoty ponad 300 tys. zł jako odszkodowania za zwolnienie z pracy. Oczywiście kwota ta nie wchodzi w rachubę. Nie znamy jeszcze terminu kolejnej rozprawy.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-27
Data publikacji:2015-11-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:3893