URZĄD GMINY KODEŃ

Informacja o przedsięwzięciach zrealizowanych w okresie od 30 sierpnia do 26 września 2019 r.

27 września 2019

Pani Przewodnicząca,
Panie i Panowie Radni,
Szanowni Państwo,

ostatnie zwyczajne posiedzenie Rady Gminy miało miejsce zaledwie 28 dni temu, dlatego dzisiejsza informacja będzie krótsza niż zazwyczaj.

1 września reprezentacja gminy uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych w Wilczynie gm. Biała Podlaska. Przygotowany przez nas wieniec dożynkowy otrzymał wyróżnienie.

Tydzień później 8 września miały miejsce gminno-parafialne dożynki w Kodniu. Dożynkowymi gospodarzami byli państwo Bandzerewicz z Kożanówki.

15 września hucznie żegnaliśmy lato. W programie imprezy Pożegnanie Lata rozegrany został Turniej Piłki Nożnej im. Józefa Tymoszuka, ponownie starli się w meczu piłkarskim reprezentanci Gminy i Oblatów, miłośnicy kuchni regionalnej i wyrobów tradycyjnych mogli poczęstować się przygotowanymi daniami, a pan Dariusz Mackiewicz wraz z zespołem demonstrował zasady prawidłowego uprawiania marszów z kijkami. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny.

W dalszym ciągu realizujemy przyjęty w poprzedniej kadencji plan rozwoju infrastruktury drogowej w gminie Kodeń. Tym razem podpisaliśmy umowę, w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, na budowę drogi w Dobromyślu. Pozyskaliśmy na ten cel 56 tys. zł.

Czekamy na termin podpisania umowy na środki z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę ul. Ogrodowej o długości blisko 600 m. Koszt budowy to 804 tys. zł w tym dofinansowanie 402 tys.

Jak już zapewne Państwo wiedzą podjęta została decyzja o remoncie drogi powiatowej w Zabłociu. Koszt remontu przewidywany jest na kwotę 4 mln zł, z czego 2 mln to pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych, 1 mln to wkład Starostwa Bialskiego i 1 mln środki własne Gminy Kodeń. Ogłoszenie wyników przetargu na remont tej drogi nastąpi 9 października 2019 r. w ZDP w Białej Podlaskiej. Będziemy uczestniczyli w tym spotkaniu.

25 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni biologicznej. W ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Zbigniewa Gwardiaka wzięli udział w konkursie „25 na piątkę z plusem”. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 35 000 zł na wyposażenie pracowni biologicznej.
Wśród gości otwarcia byli m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, lubelski wicekurator oświaty Piotr Szczepanik, zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie Grzegorz Grzywaczewski.

Przez cały miesiąc prowadzone były prace porządkowe na terenie gminy – koszenie trawników, sprzątanie.

Trwają prace na parkingu przy Urzędzie Gminy. Osadzone zostały krawężniki i ułożono, prawie na całym placu, kostkę brukową.

Trwają prace przy budowie ogrodzenia nowego przedszkola. Ich zakończenie nastąpi w październiku.

Usunięta została awaria sieci kanalizacyjnej w Kodniu, oraz awaria sieci wodociągowej w Zabłociu. Dodatkowo w Zabłociu zamontowano 3 zasuwy do odcinania i spuszczania wody w domach, w których właściciele przebywają głównie w okresie letnim.

Kontynuowane są prace przy budowie nowego targowiska w Kodniu oraz przy remoncie budynku, w którym znajdują się Warsztat Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace organizacyjne związane z przygotowaniem nadchodzących wyborów do Sejmu i Senatu RP.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-27
Data publikacji:2019-09-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:548