URZĄD GMINY KODEŃ

Informacja wójta o przedsięwzięciach zrealizowanych w okresie od 8 grudnia do 28 grudnia 2018 r.

3 stycznia 2019

Szanowni Państwo,
od ostatniej sesji upłynęło zaledwie 20 dni w tym krótkim okresie miały miejsce następujące wydarzenia.

W drugi weekend grudnia na terenie całego kraju w tym w Kodniu miała miejsce akcja „Szlachetna paczka”. Tegoroczna dotarła do dwudziestu, potrzebujących wsparcia, rodzi z Gminy Kodeń. Wśród prezentów znalazły się artykuły gospodarstwa domowego - pralka, lodówka, kuchenka gazowa, rowery, meble, trwała żywność, środki czystości. To duża pomoc dla potrzebujących.

Dziękuję organizatorowi tej akcji w Gminie Kodeń Tomaszowi Niedźwiedziukowi. Paczki rozwozili strażacy OSP z Kodnia, za co im także dziękuję. Dziękuję także pracownicom GOPS za zaangażowanie w przygotowania do Szlachetnej paczki”

7 grudnia już po sesji wpłynęła do Urzędu Gminy decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białej Podlaskiej w sprawie stanu wody. Jej konkluzja to fakt, że woda jest zdatna do picia.

W połowie grudnia dotarła do nas informacja z Kuratorium Oświaty w Lublinie, że Szkoła Podstawowa w Kodniu znalazła się wśród 25 szkół laureatów konkursu „25 na piątkę z plusem!”, który zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie w roku jubileuszu 25. lecia WFOŚiGW.

Zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu ukazującego w sposób kreatywny wszelkie działania podejmowane w danej szkole na rzecz ochrony środowiska.

Kodeńscy uczniowie pod kierunkiem Pana Zbigniewa Gwardiaka – nauczyciela biologii przygotowali film, który zyskał uznanie jurorów i został nagrodzony kwotą 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej w szkole. Gratulujemy.

Z innych wydarzeń wymienię:
- wycinkę drzew i gałęzi przy drogach gminnych na zrębki,
- systematyczne prace nad zimowym utrzymaniem dróg gminnych.

W okresie przedświątecznym odbyły się Jasełka i spotkania przedświąteczne organizowane przez WTZ i ŚDS, przedszkole i szkołę.

16 grudnia odbył się w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy.
Tego samego dnia zakończyła się wystawa malarstwa Pana Jana Korzeniowskiego z Zabłocia.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-03
Data publikacji:2019-01-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:516