URZĄD GMINY KODEŃ

Biblioteka szkolna w Kodniu wzbogaci się o nowe książki

30 marca 2018

Szkoła w Kodniu otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej i będzie realizować projekt - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 pn. „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”. 

Celem tego programu jest:

- wzrost zainteresowania i aktywności czytelniczej przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród uczniów,
- uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych i pedagogicznych poprzez zakup nowości wydawniczych, w szczególności lektur szkolnych.

Szkoła na zakup książek wyda w sumie 15.000 zł, w tym 12.000 zł to środki pochodzące z dotacji oraz 3.000 zł - wkład własny Gminy Kodeń. Jest to bardzo znacząca kwota dla naszego budżetu. Nowe książki pojawią się sukcesywnie do końca 2018 roku.

 Zakupione będą nowości wydawnicze z literatury dziecięcej i młodzieżowej, popularnonaukowe, literatura obcojęzyczna oraz, co najważniejsze, uzupełnimy i odnowimy lektury szkolne. Listę tytułów propozycji nowych książek stworzą uczniowie, rodzice i nauczyciele. W tym celu przeprowadzone zostaną ankiety, skonsultujemy się również z biblioteką publiczną. Każdy będzie mógł zgłosić swoją propozycję. Mile widziane są wszelkie pomysły i wskazówki.

 

Halina Gwardiak

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-30
Data publikacji:2018-03-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:962