URZĄD GMINY KODEŃ

Środki na modernizację kodeńskiej szkoły. Wizyta u stomatologa.

27 września 2017

Na poniedziałkowym zebraniu rodziców w szkole wójt Jerzy Troć przekazał zebranym informację o efektach naszych starań o pozyskanie pieniędzy na modernizacje szkoły.

Otóż uchwałą Zarządu Województwa Lubelskiego z 21.09.2017 r. wniosek Gminy Kodeń o dofinansowanie projektu „ Poprawa warunków nauczania w gminie Kodeń” został wybrany do finansowania. Wniosek spełniał wszystkie kryteria wyboru projektów i został pozytywnie oceniony przez Komisję Oceny Projektów w zakresie kryteriów merytorycznych uzyskując 100 na 100 możliwych punktów.

Łączna wartość projektu to blisko 1 milion 900 tys. złotych, z Unii Europejskiej otrzymamy ponad 1 milion 600 tys. zł.

Najwięcej środków wykorzystanych zostanie na remonty. W szkole od dawna konieczna jest wymiana instalacji centralnego ogrzewania i instalacji elektrycznej. Wymiany wymagają zniszczone podłogi w klasach.

Niezbędne są remonty toalet i ich dostosowanie do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Odnowienia wymagają schody prowadzące do szkoły oraz dziedziniec szkoły. Wykonany będzie podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto wyposażone w meble i sprzęt zostaną między innymi pracownie:

- fizyczno-chemiczna,

- biologiczno-przyrodnicza,

- matematyczna,

- językowa,

- informatyczna.

Będą zakupione nowe zestawy komputerowe i laptopy wraz z oprogramowaniem.

Można powiedzieć, że szkoła jaką będziemy mieli po zrealizowaniu tego projektu będzie zupełnie inna niż dzisiaj.

Wójt podziękował dyrektorowi ZPO Jackowi Malarskiemu i wszystkim nauczycielom, którzy wraz z pracownikami Urzędu Gminy, zaangażowali się w przygotowanie  projektu.

Druga ważna informacja dotyczyła, zaproponowanej przez wójta i dyrektora ZPO, akcji bezpłatnego przeglądu uzębienia uczniów i przedszkolaków. Odbędzie się ona w drugiej połowie października. Szczegóły zostaną przedstawione rodzicom.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-09-27
Data publikacji:2017-09-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:1033