Informacja o zrealizowanych przedsięwzięciach i wydarzeniach w okresie od 2 stycznia do 4 marca 2020 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 marca 2020

Pani Przewodnicząca,
Panie i Panowie Radni,
Szanowni Państwo,

Dzięki wyjątkowo ciepłej aurze w pierwszych miesiącach roku wykonane zostały prace porządkowe. Wśród nich:

1. Prace przy oczyszczaniu i odtwarzaniu poboczy drogi Olszanki – Leniuszki.
2. Równanie drogi gruntowej w Elżbiecinie
3. Wycinanie drzew i pozyskanie zrębki w Zańkowie, Łęgach Okczyńskich, Olszankach, Dobromyślu i Elżbiecinie.
4. Pozyskanie drewna na opał z działki przy Zalewie w Kodniu.
5. Przygotowywanie terenu – wycinka drzew, usunięcie korzeni z działki przeznaczonej pod budowę wieży widokowej.
6. Prace porządkowe - wycinka drzew i gałęzi, usuwanie korzeni, demontaż ogrodzenia i budynku gospodarczego oraz równanie terenu przy remontowanym budynku mieszkalnym w Zabłociu.
7. Rekultywacja terenu byłego wysypiska w Kodniu.
8. W związku z przygotowaniami do budowy ul. Ogrodowej, wybudowany został nowy odcinek wodociągu oraz wykonano nowe przyłącza wody do gospodarstw domowych. Wykonano także nowe przyłącza do sieci kanalizacyjnej.
9. Prace remontowe w budynku Ośrodka Zdrowia w Kodniu.

Ponadto:
W ramach projektu „Rozwój infrastruktury usług społecznych w Gminie Kodeń” trwają remonty dwóch budynków w Zabłociu i Kopytowie. Dzięki sprzyjającej pogodzie prace postępują w dużym tempie.

W okresie od początku roku odbyło się w naszej gminie szereg imprez kulturalnych i sportowych: XIX Przegląd Kolęd i Grup Kolędniczych, Wieczór z Kolędą w Kostomłotach, Nadbużański Przegląd Poezji Miłosnej, Bal Karnawałowy w Kodniu oraz Bal Karnawałowy Seniorów w Zabłociu, Bieg Wilczym Tropem.

W drugą niedzielę stycznia, jak co roku uczniowie kodeńskiej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W pierwszym etapie uczniowie sprzedawali wypieczone przez siebie i rodziców ciasta. W ten sposób zebrano 593 zł. W drugim etapie zbierano pieniądze do puszek. Tym razem uzbierano 9 152 zł.

W okresie ferii zimowych, czyli od 13 do 23 stycznia w Gminnym Centrum Kultury przygotowało dla uczniów naszej szkoły szereg ciekawych zajęć, a wśród nich spektakl teatralny pt. „Zaczarowany medalion”, spotkanie Koła Szachowego, IV Powiatowy Zimowy Turniej Tenisa Stołowego.

22 stycznia odbyła się uroczystość upamiętnienia wybuchu Powstania Styczniowego. Część mieszkańców wzięła udział w Marszu Na Kodeń. Inni uczestniczyli w mszy świętej. Wspólnie uczestnicy uroczystości zebrali się pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Kodnia, uczestników Powstania.
W uroczystości wziął udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

28 lutego ogłoszony został drugi konkurs na wolne stanowisko pracy kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Kodniu. Poprzedni konkurs został unieważniony z powodu braku ważnych zgłoszeń. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 marca.

Także po raz drugi ogłoszony został przetarg na budowę wieży widokowej i wiat w gminie Kodeń w ramach projektu „Udostępnienie walorów krajobrazowych w ośrodku turystyki Kodeń”. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodu braku ofert. Rozstrzygnięcie drugiego przetargu nastąpi 12 marca.

Pragnę Państwa także poinformować, że 2 marca otrzymałem od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie projekt zarządzenia powołującego na terenie naszej gminy rezerwatu przyrody „Sugry” im. Janusza Szostakiewicza. Rezerwat obejmie obszar 44 ha. Natomiast otulina rezerwatu zajmie 65 ha. Rezerwat będzie umiejscowiony na wysokości Sugrów między DW 816, a Bugiem. Projekt zarządzenia znajduje się na naszej stronie internetowej. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z projektem i zgłosić ewentualne uwagi do jego treści.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-17
Data publikacji:2020-03-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:291