Informacja o przedsięwzięciach zrealizowanych w okresie od 27 września do 29 października 2019 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 października 2019

Pani Przewodnicząca,
Panie i Panowie Radni,
Szanowni Państwo,

jako, że całkiem niedawno miała miejsce sesja Rady Gminy dzisiejsza informacja nie będzie zbyt długa.

Jak informowałem na poprzedniej sesji w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych podpisaliśmy umowę na modernizację drogi w Dobromyślu. Pozyskaliśmy na ten cel 56 tys. zł. Droga została już zmodernizowana. Łącznie ma 600 m długości, koszt budowy to 93 700 zł brutto.
Dodatkowo zmodernizowaliśmy kolejne 200 m tej drogi z własnego gruzobetonu

Zakończyliśmy pierwszy etap realizacji projektu Rozwój infrastruktury usług społecznych w gminie Kodeń. W budynku WTZ i ŚDS wykonano m.in.: remont windy, monitoring obiektu, klimatyzację w dwóch pomieszczeniach, wymalowano cały obiekt.
Również w ramach tego projektu przeprowadzony został kolejny, czyli trzeci przetarg na wykonanie remontu dwóch obiektów mieszkalnych: w Zabłociu – Agronomówka i w Kopytowie – Dom Nauczyciela.
Niestety koszty wzrosły o 257 tys. zł w stosunku do naszych założeń w budżecie jest to jednak o 250 tys. mniej niż opiewały oferty w poprzednim, unieważnionym przetargu.

Złożyliśmy wniosek na instalację fotowoltaiki i solarów. W ramach projektu Ekologiczne inwestycje w gminie Kodeń – etap II mieszkańcy Kodnia zgłosili zapotrzebowanie na 91 solarów i 237 instalacji fotowoltaicznych. Wartość projektu to blisko 5 mln zł.

Przeprowadzono remont dachu na łączniku przy hali sportowej. Dach nad salami lekcyjnymi, w których uczą p. Z. Gwardiak i A. Podsiadły.

Odbył się, zapowiadany wcześniej, przetarg na remont 3 kilometrowego odcinka drogi powiatowej w Zabłociu. Przetarg wygrała firma – Przedsiębiorstwo Robót drogowych w Białej Podlaskiej. Jej oferta to 3 986 855 zł.
Udział Gminy Kodeń w tej inwestycji wynosi 1 160 400 zł.

Wczoraj podpisaliśmy umowę na realizację termomodernizacji starej sali gimnastycznej. Obejmować ona będzie m.in.: wymianę dachu i okien, zrobienie nowej elewacji, montaż pomp ciepła i przebudowę węzła ciepłowniczego.

Kontynuowane są prace na budowie nowego targowiska.

Wznowione ostały prace przy budowie ogrodzenia terenu przedszkola.

Zakończono remont rębaka do zrębki.

Trwają prace remontowe w świetlicy w Kątach.

Zakończyliśmy układanie kostki i krawężników na parkingu przy Urzędzie Gminy. Na wiosnę oznaczone zostaną miejsca parkingowe oraz wykonane będą rabatki z zielenią.

Rozpoczęliśmy budowę opaski wokół budynku świetlicy w Dobratyczach.

Jak co roku o tej porze prowadzone były prace porządkowe na terenie gminy – sprzątanie liści i gałęzi, wycięto krzewy w parku w okolicy budynku DPS Brata Alberta.

W omawianym okresie odbyły się wybory do Sejmu i do Senatu RP. Na naszym terenie przebiegały one spokojnie i w miarę sprawnie. Frekwencja wyborcza w gminie Kodeń wyniosła 55,13%.

8 października odbyły się XVI Biegi po Ziemi Kodeńskiej. W biegach uczestniczyli uczniowie z Kodnia i sąsiednich gmin.

15 października uczestnicy Klubów Seniora z gminy Kodeń, wspólnie z organizatorami projektu oraz instruktorami wyjechali do Warszawy na wystawianą w Teatrze Kamienica sztukę teatralną "Czarna Komedia"

20 października odbyły się w Gminnym Centrum Kultury XV Powiatowe Kodeńskie Spotkania z Poezją i Pieśnią Maryjną

Na zakończenie kilka informacji dotyczących aktywności Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

Ruszyła działalność Koła Szachowego w Kodniu. Spotkania Koła odbywają się w każdy wtorek o godz. 15:00 w GCKSiT w Kodniu,
swoją działalność wznowił Klub Malucha przeznaczony dla dzieci w wieku 3 – 7 lat.

Dwa razy w tygodniu spotykają się uczestnicy zajęć aerobiku, a cztery razy w tygodniu działa ognisko muzyczne.

Ukazał się 3 numer Wiadomości Kodeńskich. Dzisiejsze wydanie zawiera wiele informacji o historii Kodnia. Zapraszam do lektury.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-10-30
Data publikacji:2019-10-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:408