Informacja wójta o przedsięwzięciach zrealizowanych w okresie od 5 do 27 czerwca 2019 r.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 lipca 2019

Pani Przewodnicząca,
Panie i Panowie Radni,
Szanowni Państwo,

niewiele ponad trzy tygodnie upłynęło od poprzedniej sesji Rady Gminy w tym czasie miały miejsce następujące wydarzenia:

 1. 19 czerwca nastąpiło zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Było to specyficzne zakończenie. Po raz pierwszy uczniowie dwóch różnych szkół kończyli swoją edukację na swoich poziomach. Gimnazjaliści III klas (tym samym zakończona została działalność gimnazjów) i po raz pierwszy od 20 lat ósmoklasiści.
  To było znakomite zakończenie! Zarówno jedni jak i drudzy uzyskali bardzo dobre wyniki z egzaminów końcowych. Stawia to naszą szkołę wśród najlepszych w powiecie i województwie.
 1. Również 19 czerwca z inicjatywy kodeńskich rolników złożyłem wniosek do Wojewody Lubelskiego o ogłoszenie naszego terenu obszarem klęski żywiołowej klęski suszy. Dzisiaj już szeroko mówi się o suszy. 20 czerwca opublikowany został raport Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Państwowy Instytut Badawczy stwierdził w nim wystąpienie suszy rolniczej na terenie 10 województw. Sytuacja się pogarsza. Czekamy na oficjalne stanowisko Wojewody Lubelskiego.
 1. 21 czerwca gościliśmy w Kodniu uczestników 99 samochodów marki Subaru, które na żwirowni w Kodniu przeprowadzały czasową próbę terenową. Wśród uczestników byli zawodnicy z całej Polski, a także kilku zza granicy.
 1. 23 czerwca odbyły się cykliczne zawody XXVI Memoriał im. Stanisława Seheniuka w Piłce Siatkowej.
 1. Wczoraj tj. 27 czerwca odbył się kolejny XIII Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny. Jak zwykle zgromadził on wielu uczestników z różnych zakątków województwa lubelskiego.
 1. Jak przez cały rok prowadzone były prace porządkowe na terenie gminy koszenie, sprzątanie itp.
 1. Zakupiliśmy i zmagazynowaliśmy 3 tiry peletu do wykorzystania w gminnych kotłowniach w przyszłym roku. Również do pieców gminnych pozyskaliśmy drewno na zrębkę.
 1. Przeprowadziliśmy kolejne remonty dróg gruntowych tym razem w Zalewszu i na Kolonii-Kopytów.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-10
Data publikacji:2019-07-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Łukasz Sacharczuk
Liczba odwiedzin:494